دستور و طرز تهیه شربت کومبوجا

مقدار یک قاشق غذاخوری شکر را در یک لیوان چای تازه دم حل کرده و می‌گذاریم تا خنک شود. برای تهیه شربت کمبوجای بیشتر، این نسبت باید رعایت شود. مقدار شکر را بسته به ذائقه می‌توان تا یک سوم قاشق کم یا زیاد کرد.
شربت کمبوجا را داخل ظرفی شیشه‌ای -ترجیحاً استوانه‌ای- می‌ریزیم و یک پنجم آن مقدار، از شربت کومبوجای قدیمی روی آن اضافه می‌کنیم. سپس یک تکه از کومبوجا را داخل شربت جدید می‌اندازیم و درب ظرف را با پارچه‌ای نخی می‌پوشانیم. ظرف را در مکانی تمیز و تاریک در دمای حدود 25 درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم.
هفت تا ده روز بعد لایه‌ی جدیدی از کومبوجا بر روی شربت کمبوجا تشکیل و به مرور ضخیم تر می‌شود.
شربت کومبوجای جدید از روز هفتم آماده‌ی نوشیدن است. برای تکثیر، شما می‌توانید لایه‌ی تازه تشکیل شده را برداشته و داخل شربت تازه بیاندازید، کمی شربت کمبوجا تازه روی شربت قدیمی بریزید و منتظر تشکیل لایه جدید دیگری باشید.

توجه: در تمامی مراحل کار دست‌ها و ظروف باید کاملاً شسته و تمیز باشند. در صورت عدم استفاده از شربت برای زنده نگه داشتن کومبوجا هر بیست روز می‌بایست نصف شربت قدیمی را با شربت تازه عوض کرد و آن را در دمای پایین نگهداری نمود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تهیه و پخت انواع خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های تولید شده با قارچ می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما با دفتر فروش و خدمات پس از فروش تماس بگیرید.